FANZONE ♦  SPORTOVNÍ SBÍRKY ♦  SPORT ANTIQUE ♦  SPORTOVNÍ SUVENÝRY ♦  ARCHIVÁLIE

Kartička z časopisu STAR, 89 F.DOUDA světový rekordman S.K.SLAVIA

 
Limitované Efekt lupa
  • 1 z 2
 

Kartička z časopisu STAR ( časopis pro každého sportovce ),STAR, 89 F.DOUDA. Druhá strana reklama Bonbons Furth chcolat- série 100 vynikajících výkonů ČSR do alba.

Wikipedie: František Douda (23. října 1908, Lhota Samoty – 15. ledna 1990) byl československý všestranný sportovec – reprezentant; trojnásobný účastník OH (1928, 1932, 1936) a medailista; první československý světový rekordman v atletice (vrh koulí); Narodil se jako jeden z pěti dětí zemědělce v usedlosti Lhota Samoty, místní části (1 km severozápadně) města Planá nad Lužnicí; v letech 1919 – 1927 studoval reálné gymnázium v Táboře; po maturitě byl úředníkem na poštovním úřadě v Praze, vystudoval Fakultu elektrotechniky ČVUT v Praze a nastoupil jako inženýr na Ministerstvo spojů.

Výkony "venkovského“ atleta zaujaly vedení S. K. Slavia Praha; Douda od nich dostal domů regulérní vrhačskou kouli a zároveň přihlášku do klubu. V červnu 1927, druhý den po maturitě, odjel do Prahy na své první mistrovství mužů v lehké atletice. Zde potkal řadu tehdejších vynikajících atletů (např. Otakar Jandera, Miloš Prunar, Václav Chmelík, Josef Machaň aj.) a poprvé se dostal přes 14 m v kouli a přes 44 m v disku.

Dostupnost Vyprodáno
Cena 288,43 Kč bez DPH
349 Kč
Kód produktu 88/S374
Značka Sport Antique
Kategorie SPORT ANTIQUE
Položka byla vyprodána...
 

Stav: solidní

Rozměr: 5,5 cm x 9,8 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.